RozrywkaJakie planety odwiedził mały książę?

Jakie planety odwiedził mały książę?

Przez Redakcja

Mały Książę to opowieść o niewinnym chłopcu, który ma okazję odwiedzić różne planety. Książka została wydana w 1943 roku i sprzedała się w około 80 milionach egzemplarzy. Jest to opowieść fikcyjna, ale przedstawia wgląd we wczesne życie dziecka.

W książce Mały Książę spotyka różnych ludzi na różnych planetach, a także wiele zwierząt. Historia opisuje również sposób, w jaki można oswoić człowieka. Oswojenie osoby zmienia ją ze zwykłej, przeciętnej osoby w osobę wyjątkową. W rezultacie, gdy osoba znajduje się z dala od oswojonej rzeczy, może czuć się smutna.

Mały Książę odwiedza planetę zamieszkałą przez próżnego człowieka. Próbuje on skłonić księcia do uznania go. Jednak książę boi się próżnego mężczyzny, ponieważ uważa, że jest najmądrzejszy i najprzystojniejszy ze wszystkich mężczyzn na planecie. Aby książę przyznał, że go podziwia, próżny człowiek próbuje go przekonać, że jest najbogatszy i najinteligentniejszy.

Po pewnym czasie mały książę postanawia opuścić swoją rodzinną planetę. Podczas podróży poznaje wiele osób, w tym biznesmena i węża. Te postacie są bardzo interesujące. Każda z nich ma swoją własną osobowość i typy osobowości. Mimo że nie są tak interesujące jak inne planety, służą rozwojowi charakteru Małego Księcia.

Inna postać, geograf, jest również ważna w tej historii. Geograf to osoba, która zapisuje informacje o odkrywcach przebywających na planecie. Jest również bardzo oczytaną osobą. Mimo to geograf nie jest zbytnio zainteresowany planetą Małego Księcia.

Narrator to osoba, która mieszka na pustynnej planecie. Narrator nie jest nazwany, ale czytelnik ma się domyślić jego tożsamości. Narrator mieszka na tej planecie od ośmiu dni. Kiedy czuje się smutny, może pójść i obejrzeć zachód słońca. Ponadto na planecie można znaleźć wiele zwierząt i owadów.

Trzecia postać to pijak. Wstydzi się swojego nałogu picia. Próbuje zapomnieć o wstydzie, pijąc alkohol. Jednak nie udaje mu się to. Na szczęście nie zabija księcia.

Czwarty bohater to biznesmen. W ciągu pięćdziesięciu czterech lat był trzykrotnie zaburzony. Mimo to nadal jest aktywnym biznesmenem, liczy gwiazdy i obserwuje je. I jest bardzo zajęty. Poza tym nie jest osobą, która poświęciłaby czas na przywitanie się z Małym Księciem.

Wreszcie jest szósta postać, latarnik. Mieszka on na planecie, która obraca się tak szybko, że zmierzch i świt następują tylko raz na minutę. Wieczorami zapala lampę. Każdego ranka gasi lampę. Najwyraźniej lamperia bardzo lubi czytać.

Mały Książę jest również osobą, która uwielbia oglądać zachód słońca. Podczas swoich podróży odkrywa, że zachody słońca są dla niego bardzo ważne.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Oceń artykuł: Jakie planety odwiedził mały książę?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy