RozrywkaCo robić na kwarantannie?

Co robić na kwarantannie?

Przez Redakcja

Jeśli masz przejść przez kwarantannę, możesz zrobić kilka rzeczy, aby nie zachorować. Niektóre z nich to medytacja, ćwiczenia i nauka podstaw.

Biwakowanie na podwórku

Biwakowanie na podwórku to świetny sposób na spędzenie czasu z rodziną i zaczerpnięcie świeżego powietrza. Ten rodzaj biwakowania jest bardzo łatwy do wykonania i pozwala cieszyć się korzyściami płynącymi z biwakowania bez konieczności borykania się z zatłoczonymi polami kempingowymi lub lodem.

Namiot podwórkowy jest idealnym wyborem dla tego rodzaju biwakowania. Na rynku jest wiele namiotów i możesz wybrać ten, który najbardziej odpowiada Twoim potrzebom. Namiot może być istotnym elementem biwaku i może być doskonałym sposobem na spędzenie wesołej rodzinnej nocy na świeżym powietrzu.

Jeśli nie chcesz pakować jedzenia, możesz po prostu ugotować posiłek na podwórku. Możesz też wypić koktajl lub zrobić grilla na zewnątrz.

Układanie puzzli

Jeśli niedawno przeszedłeś kwarantannę, układanie puzzli to fajny sposób na spędzenie czasu. Możesz je kupić w lokalnym sklepie spożywczym lub w internecie i są idealne dla całej rodziny. Upewnij się tylko, że masz płaską powierzchnię i dużo cierpliwości.

Niektórzy uważają, że układanie puzzli może zmniejszyć niepokój. Jest to dobre zajęcie dla osób starszych. Mówi się też, że poprawia zdolności poznawcze.

Puzzle są tak popularne, że pojawiają się na całym Instagramie. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy sprzedaż wzrosła, a sprzedawcy detaliczni wyprzedają puzzle. Walmart i Target wyprzedały już nawet swoje. Ale co zrobić, jeśli nie masz przyjaciela lub bliskiej osoby, która mogłaby Ci pomóc? Oto kilka alternatyw:

Na rynku pojawiło się kilka nowych rodzajów puzzli. Jednym z nich jest Meta Puzzle. Polega na tym, że układający układa puzzle i jest to urocze. Inną jest układanka Geode od Uncommon Goods, która ma elementy o unikalnych kształtach.

Ćwiczenia

Ćwiczenia w czasie kwarantanny mogą być świetnym sposobem na zachowanie zdrowia, zwłaszcza jeśli masz do czynienia z chorobą zakaźną. Ale nie bądź dla siebie surowy. Możesz być kreatywny i bawić się swoimi ćwiczeniami. Jeśli nie wiesz, od czego zacząć, możesz zapoznać się z kilkoma prostymi ćwiczeniami, które pomogą Ci ćwiczyć w bezpieczny i skuteczny sposób.

Używanie krokomierza to świetny sposób na monitorowanie swojej aktywności. Staraj się codziennie wykonywać co najmniej 30 minut ćwiczeń o umiarkowanej intensywności. Tablica wyników może zachęcić Cię do dalszych ćwiczeń. Możesz nawet spróbować zwiększyć intensywność lub czas trwania treningu w miarę postępów.

Możesz też spróbować różnych zestawów zdrowych posiłków. Istnieje wiele aplikacji, które możesz ściągnąć, aby nagrywać swoje treningi.

Nauka podstaw

Jest kilka powodów, dla których możesz odbyć kwarantannę. Nie możesz przyprowadzić osoby zarażonej, szkoła lub lokalny wydział zdrowia musi odizolować osoby, aby zapobiec przeniesieniu choroby, albo sam zostałeś narażony na zarażenie. W zależności od ciężkości choroby, kwarantanna może trwać od jednego dnia do kilku miesięcy.

Najbardziej oczywistym powodem kwarantanny jest ochrona społeczeństwa przed zjadliwym szczepem wirusa COVID-19. Oprócz ochrony społeczeństwa, kwarantanna może również dostarczyć Ci kilku nowych umiejętności, które możesz wykorzystać w swojej karierze lub w życiu.

Najlepszym sposobem na wykorzystanie czasu podczas kwarantanny jest skorzystanie z okazji do zdobycia nowych umiejętności. Poznaj najlepsze sposoby na poprawienie umiejętności obsługi komputera, doskonalenie umiejętności pisania, a nawet spróbuj kilku ruchów tanecznych.

Medytacja

Medytacja jest stosowana od lat w celu zmniejszenia stresu i zwiększenia spokoju. Łatwo się jej nauczyć i możesz praktykować medytację na wiele różnych sposobów. Możesz uczestniczyć w zajęciach osobiście lub online. Istnieją nawet aplikacje wspomagające praktykę medytacji.

Oprócz poprawy samopoczucia psychicznego, medytacja może również zmniejszyć lęk i depresję. Wstępne badania wykazały, że może ona nawet poprawić sen.

Medytacja zmienia obszary mózgu związane ze stresem i niepokojem. Pomaga też ludziom spokojniej reagować na otoczenie. Oznacza to, że może zapewnić natychmiastowe uczucie odprężenia.

Badacze sprawdzili również wpływ medytacji na ciśnienie krwi. Stwierdzili, że może ona zmniejszyć ryzyko wystąpienia wysokiego ciśnienia krwi i poprawić samopoczucie psychiczne.

Oceń artykuł: Co robić na kwarantannie?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy