RozrywkaOd czego zależy długość członka?

Od czego zależy długość członka?

Przez Redakcja

Jest wiele różnych czynników, które wpływają na długość penisa. Niektóre z nich to genetyka, wiek i środowisko. W artykule omówimy niektóre z tych czynników i ich związek z długością penisa.

Genetyka

Duża liczba czynników może decydować o długości penisa mężczyzny. Czynniki te obejmują geny, hormony, odżywianie i wpływ środowiska. Ważne jest jednak, aby pamiętać, że czynniki te nie są jedynymi przyczynami rozmiaru.

Należy pamiętać, że chromosom Y nie jest odpowiedzialny za rozmiar penisa mężczyzny. Płody męskie nie wykształcają penisa do około siedmiu tygodni rozwoju.

We wczesnym stadium płodowym testosteron i androgeny odgrywają główną rolę w określaniu rozmiaru penisa. Jeśli płód nie ma wystarczającej ilości testosteronu lub androgenów, prawdopodobnie nie wyrośnie z niego pełnowymiarowy penis.

Innym czynnikiem, który może wpłynąć na rozmiar penisa u płodu, jest ekspozycja na substancje zaburzające gospodarkę hormonalną, takie jak pestycydy i tworzywa sztuczne. Obecność ftalanów może również wpływać na rozwój płodu.

Jeden gen na chromosomie Y, gen SRY, wyznacza etap tworzenia się zewnętrznego układu rozrodczego. Ten gen jest uważany za gen „determinujący mężczyznę”.

Chromosom X również odgrywa rolę w określaniu rozmiaru penisa. Gen AR, zlokalizowany na chromosomie X w Xq11-12, odgrywa pewną rolę.

Długość ciała i budowa

Rozmiar penisa to gorący temat. Przeciętny ludzki penis ma 6,3 cala. Jednak długość penisa nie jest jedyną rzeczą, która ma znaczenie. Wykazano, że kilka innych cech, takich jak sprawność fizyczna i odżywianie, ma wpływ na rozmiar penisa.

Również czynniki środowiskowe i genetyczne mogą odgrywać rolę. Niektórzy badacze sugerują, że na rozmiar penisa może wpływać selekcja kobiet.

Inna teoria głosi, że nie wyciągany penis bardziej rzuca się w oczy potencjalnym partnerom. Użycie małego zdjęcia męskiego ciała może spowodować nieco inne oszacowanie długości penisa.

Wiele badań na ten temat zostało przeprowadzonych w Europie i Ameryce Północnej. Badania te zazwyczaj wykorzystują standaryzowane pomiary. Jest to najlepszy sposób na określenie średniej długości penisa.

Najnowsze badanie, przeprowadzone przez BJUI, polegało na ankietowaniu mężczyzn i kobiet pod kątem kilku aspektów obrazu męskiego ciała. W szczególności badacze poprosili uczestników o wymienienie dwóch najważniejszych rzeczy, które są dla nich najważniejsze. Okazało się, że duża liczba mężczyzn uważa, że duży penis jest dobrym sposobem na zaimponowanie kobiecie.

Granica wieku dla wzrostu penisa

Granica wieku dla wzrostu penisa zależy od kilku czynników. Należą do nich genetyka i środowisko. Różni się także w zależności od osoby.

Penis rośnie w średnim tempie pół cala rocznie w okresie dojrzewania. Wzrost ten zależy od poziomu testosteronu w organizmie.

Szczytowy wzrost następuje zwykle między 11 a 15 rokiem życia. Jednak niektórzy ludzie kontynuują wzrost penisa aż do dwudziestego roku życia. Podobnie jak większość okresu nastoletniego, ten etap jest niezwykle ważny dla rozwoju męskiego ciała.

Ostateczny rozmiar penisa nie jest tak ważny jak jego długość i szerokość. Testosteron zwiększa obwód penisa i jąder. Podczas tej fazy wzrostu normalne jest, że rosną włosy łonowe.

Chociaż nie ma naukowego sposobu na określenie dokładnej daty rozpoczęcia i zakończenia wzrostu, istnieją pewne wiarygodne wskaźniki. Na przykład dziecko po raz pierwszy doświadcza pojawienia się wzwiedzionego penisa w wieku około pięciu lat.

Faktory środowiskowe

Mimo że rozmiar penisa nie jest zwykle określany przez geny, istnieje wiele czynników środowiskowych, które zostały powiązane z długością penisa. Należą do nich hormony, odżywianie, niedożywienie i zanieczyszczenie środowiska.

W okresie dojrzewania hormon wzrostu zwany testosteronem reguluje wzrost męskiego penisa. Na długość penisa może wpływać także kilka innych czynników. Na przykład temperatura w pomieszczeniu, ilość stresu w organizmie i poziom lęku mogą wpływać na długość penisa.

Badacze od lat mierzą długość penisa. Niektóre badania wykazały, że długość wiotkiego penisa może przewidzieć długość penisa wzwiedzionego, ale jest niewiele dowodów na to, że ta zależność jest prawdziwa.

Kilka badań wykazało związek między długością penisa a atrakcyjnością kobiety. Jednak ten związek nie zawsze koreluje z tym, jak kobieta czuje się w pochwie. Wpływ rozmiaru penisa na atrakcyjność różni się w zależności od osoby.

Oceń artykuł: Od czego zależy długość członka?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy