RozrywkaCo to jest rimming?

Co to jest rimming?

Przez Redakcja

Rimming to akt seksualny, w którym do stymulacji odbytu używa się języka. Jest to popularna i powszechnie znana aktywność seksualna wśród osób o różnych orientacjach seksualnych.

Z rimmingu wiąże się kilka zagrożeń. Jednym z najważniejszych z nich jest zakażenie. Osoba może zarazić się różnymi infekcjami bakteryjnymi i wirusowymi, takimi jak shigelloza, zapalenie wątroby typu A, zapalenie wątroby typu B, HPV i giardia. Odbyt, usta i odbyt mogą być nosicielami tych chorób.

Przed rozpoczęciem rimmingu upewnij się, że masz zgodę swojego partnera seksualnego. Możesz też zastosować barierę, np. prezerwatywę, aby zmniejszyć ryzyko. Upewnij się, że jesteś całkowicie czysty i nie masz na skórze krwi, łez ani odleżyn. Osoby, które mają chorobę przewodu pokarmowego, biegunkę lub owrzodzenia, powinny unikać rimmingu.

Jeśli masz skłonność do grzybicy, możesz unikać rimmingu w okolicach odbytu. Bakterie z kału mogą przedostać się przez odbyt do pochwy. Może to spowodować poważne zakażenie jelit. Dlatego ważne jest dokładne oczyszczenie odbytu przed rimmingu.

Innym powodem unikania rimmingu jest to, że może on zwiększyć ryzyko infekcji przenoszonych drogą płciową (STI). Choroby przenoszone drogą płciową mogą być przenoszone przez kontakt skóra do skóry lub przez otwarte wrzody w ustach. Podczas rimmingu odbyt jest często narażony na kontakt z wieloma bakteriami, wirusami i pasożytami. Chociaż bariera może pomóc w zapobieganiu chorobom przenoszonym drogą płciową, nadal ważne jest, abyś upewnił się, że jesteś całkowicie czysty i dobrze nawodniony przed rozpoczęciem seksu.

Oprócz tych zagrożeń, rimming może zwiększyć ryzyko niektórych powszechnych infekcji przenoszonych drogą płciową, takich jak rzeżączka, zapalenie wątroby typu A i chlamydia. Jeśli jednak cieszysz się dobrym zdrowiem i masz dobre nawyki jelitowe, powinno ci się udać.

Rimming jest również formą naturalnego planowania rodziny. W przeciwieństwie do innych form seksu, nie jest niezawodnym środkiem antykoncepcyjnym. Używanie lubrykantu może zwiększyć przyjemność płynącą z rimmingu. Używanie lubrykantów smakowych to kolejny sposób na to, żeby seks był zabawny i ekscytujący. Jeśli jednak używasz aromatyzowanego lubrykantu, pamiętaj, żeby spłukać go po stosunku. Smaki mogą zaburzyć równowagę pH pochwy.

Długie włosy na pośladkach również mogą zwiększyć ryzyko podrażnień, więc ich usunięcie jest dobrym pomysłem przed rimmingiem. Utrzymywanie odbytu wolnym od włosów może też zmniejszyć twój niepokój.

Zabawy analne powinny być podejmowane powoli i tylko wtedy, gdy jesteś w dobrym stanie zdrowia. Odbyt jest bardzo delikatnym miejscem i łatwo go rozerwać. Upewnij się, że dajesz mu dużo czasu na zagojenie się przed rimmingiem.

Aby seks randka była bezpieczna, zawsze pamiętaj o przestrzeganiu zasad higienicznego domu. Regularnie myj ręce i pochwę po stosunku i zawsze używaj świeżej prezerwatywy.

Przygotowując się do randki seksualnej, pamiętaj, żeby omówić, co wiąże się z seksem i jakie są dostępne opcje seksualne. Omów z partnerem swoją historię seksualną i nie bój się powiedzieć, czy w przeszłości miałeś jakieś choroby przenoszone drogą płciową. Nie bój się też powiedzieć partnerowi, że nie jesteś w pełni gotowy do uprawiania seksu. Twój partner będzie ci za to wdzięczny.

Oceń artykuł: Co to jest rimming?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy