RozrywkaJak podłączyć pada xbox 360 do pc?

Jak podłączyć pada xbox 360 do pc?

Przez Redakcja

Jeśli jesteś posiadaczem konsoli Xbox, możesz chcieć dowiedzieć się, jak podłączyć swojego pada do komputera. Pad, w przeciwieństwie do klawiatury, nie jest podłączany do komputera za pomocą kabla USB. Jest to urządzenie bezprzewodowe, które łączy się z sygnałem Bluetooth. Aby go używać, musisz wykonać następujące czynności:

Instalacja kontrolera

Kontroler Xbox 360 to podstawowy kontroler do gier na konsolę Xbox 360. Został zaprojektowany dla biblioteki interfejsu XInput firmy Microsoft. Istnieje kilka różnych wersji kontrolera. Są to wersje przewodowe i bezprzewodowe.

W przypadku kontrolerów bezprzewodowych może być konieczne podłączenie kontrolera do odbiornika USB, zanim zostanie on rozpoznany przez komputer. Konieczne będzie pobranie specjalnego programu o nazwie Xbox 360 Accessories Setup. Oprogramowanie to zainstaluje wymagane pliki na Twoim komputerze.

Alternatywnie możesz podłączyć kontroler za pomocą kabla microUSB do USB-C. W takim przypadku możesz użyć Driver Restore, aby zaktualizować sterowniki dla kontrolera 360. Pamięć USB o dużej pojemności jest świetnym zamiennikiem dla napędu dyskowego.

Inną opcją jest pobranie z App Store aplikacji, która pozwoli Ci zmapować kontrolery na kontrolerze Xbox 360. Ponadto, jeśli używasz kontrolera w systemie Windows 10, musisz pobrać oprogramowanie Xbox 360 controller for Windows.

Testowanie połączenia

Podłączając pad Xbox 360 do komputera, upewnij się, że postępujesz zgodnie z odpowiednimi instrukcjami konfiguracji. Dzięki temu upewnisz się, że kontroler będzie współpracował z komputerem. W niektórych przypadkach może być konieczne wprowadzenie kilku zmian w sieci lub urządzeniu, aby pad Xbox współpracował z komputerem.

Na przykład niektóre sterowniki systemu Windows nie wykrywają automatycznie pada Xbox 360. Aby to naprawić, musisz użyć aplikacji Akcesoria Xbox, która jest dostępna w Microsoft Store. Zainstaluje ona wymagane pliki i przeprowadzi kilka wstępnych testów.

Dobrym sposobem na przetestowanie połączenia między padem Xbox 360 a komputerem jest wypróbowanie go w sieci bezprzewodowej. Jeśli twoja sieć używa szyfrowania Wi-Fi, musisz tymczasowo wyłączyć tę funkcję bezpieczeństwa. Możesz też spróbować sparować pada z komputerem, przytrzymując przycisk Przewodnik. Następnie otwórz menu Ustawienia, wybierz Ustawienia systemowe, a potem Ustawienia sieciowe.

Rozłączenie kontrolera

Rozłączenie pada Xbox 360 i kontrolera PC może zrujnować wrażenia z gry. Może się to zdarzyć z wielu powodów. Niezależnie od tego, czy chodzi o połączenie przewodowe, luźny kabel, czy nawet wadliwą baterię, istnieje kilka sposobów, aby to naprawić.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest upewnienie się, że kontroler Xbox jest prawidłowo sparowany z komputerem. W tym celu musisz zlokalizować kontroler w Menedżerze urządzeń, a następnie go otworzyć. Po znalezieniu go możesz sparować go z konsolą Xbox.

Aby to zrobić, musisz zalogować się na swoje konto Xbox. Następnie musisz nacisnąć przycisk „Paruj”, aż mignie klejnot. Gdy to nastąpi, musisz przytrzymać przycisk synchronizacji przez około 30 sekund. Po tym czasie musisz odczekać 5 minut, zanim będziesz mógł włączyć konsolę Xbox.

Jeśli masz problemy z bezprzewodowym kontrolerem Xbox, może to być spowodowane zbyt dużymi zakłóceniami lub ograniczeniem zasięgu sygnału. W takim przypadku możesz zbliżyć się do konsoli, aby zmniejszyć ilość zakłóceń. Możesz też spróbować użyć innych portów USB, aby poprawić łączność.

Uzyskanie kontrolera bezprzewodowego

Jeśli chcesz zdobyć kontroler bezprzewodowy do konsoli Xbox 360, musisz wiedzieć, jak podłączyć go do komputera. Do wyboru jest kilka różnych opcji, w tym kabel, adapter USB i Bluetooth. Ponadto istnieje kilka alternatywnych rozwiązań firm trzecich, które działają równie dobrze. Upewnij się, że używasz kontrolera, który obsługuje komunikację w paśmie 2,4 GHz.

Aby rozpocząć, musisz otworzyć oprogramowanie Windows na swoim komputerze i włączyć Bluetooth. Następnie podłącz bezprzewodowy adapter Xbox do portu USB w komputerze.

Po podłączeniu urządzenia musisz je sparować z konsolą Xbox. Twoja konsola Xbox zamruga kilka razy, aby pokazać, że szuka kontrolera. Gdy będzie gotowy, lampki przestaną migać, a przycisk Xbox zacznie migać.

Ten proces potrwa kilka sekund, więc musisz poczekać, aż się zakończy. Po jego zakończeniu będziesz mógł włączyć kontroler.

Oceń artykuł: Jak podłączyć pada xbox 360 do pc?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy