RozrywkaCzego boją się szczury?

Czego boją się szczury?

Przez Redakcja

Jeśli mieszkasz ze szczurami, to pewnie zastanawiałeś się, czego się boją. W rzeczywistości często zdarza się, że szczury próbują unikać dźwięków i zapachów, które mogą je przestraszyć. Są to dźwięki i zapachy, których wcześniej nie słyszały, takie jak głośne krzyki, muchy, ćmy, ptaki, a nawet ludzkie głosy. Są też rzeczy, których boją się ludzie, takie jak jasne światła i nagłe dźwięki.

Kulki na mole

Jeśli szukasz naturalnego środka odstraszającego gryzonie, być może słyszałeś o kulkach na mole. Te małe granulki są powszechnie stosowane w domach jako środek przeciw szkodnikom. Zawierają substancje chemiczne, które mają zabijać mole odzieżowe i inne owady żywiące się tkaninami. Jednak kulki na mole mogą być również szkodliwe dla ludzi i zwierząt domowych.

Kulki na mole są toksyczne dla ludzi i zwierząt, a ich opary mogą podrażniać oczy, gardło i skórę. Dzieje się tak, ponieważ zawierają one substancję chemiczną – naftalen. Naftalen jest związkiem organicznym, który uniemożliwia czerwonym krwinkom transport tlenu do mózgu.

Tablice z nasionami ptaków

Szczury są jednym z największych szkodników miejskich terenów zielonych i ogrodów przydomowych. Wiadomo, że są nosicielami chorób takich jak choroba Weilsa i mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia dzieci. Stosując kilka prostych rozwiązań, możesz trzymać tych niechcianych gości z daleka.

Po pierwsze, ziarno dla ptaków nie jest dobrym pokarmem dla szczurów. Szczury nie mają takich samych receptorów smaku jak ptaki. Jeśli chcesz trzymać je z dala od swojego ogrodu, unikaj kupowania taniego ziarna dla ptaków i przechowuj je w plastikowym pudełku.

Ludzie

Szczury są jednym z najbardziej przerażających stworzeń na ziemi. W rzeczywistości niektórzy ludzie mają przed nimi irracjonalny lęk. Stworzenia te nie są zazwyczaj agresywne, ale są dość inteligentne. Często można je spotkać w lasach, na polach i w kanałach.

Szczury są również dobre w byciu niewidzialnymi. Mogą jednak stanowić zagrożenie, jeśli zostaną złapane w pułapkę. Czasami szczury gryzą lub drapią ludzi. Najlepszym sposobem ochrony przed tymi stworzeniami jest trzymanie ich z dala od domu.

Jednym z powodów, dla których szczury są tak groźne, jest ich zdolność do przenoszenia chorób. Ich mocz i odchody mogą przenosić patogeny, które mogą wywołać chorobę.

Dziwne zapachy

Jaki jest najlepszy sposób, żeby zapobiec wejściu szczura do Twojego domu? Wytrawny właściciel domu może się ich pozbyć, stosując kilka sprytnych taktyk. Należą do nich: zamykanie punktów dostępu, używanie nakrętek od butelek wypełnionych amoniakiem i sprzątanie bałaganu. Jeśli te sposoby zawiodą, być może nadszedł czas, aby sprowadzić profesjonalistów.

Szczury to zwinne małe stworzenia. Potrafią skakać, biegać, a nawet pływać. Mają też wyostrzone zmysły węchu. Dlatego świetnie nadają się do systemu kanalizacyjnego. Są też jednym z najstarszych gatunków, które zamieszkują ziemię. Pomimo swojej niewielkiej postury mają ogromną inteligencję. Jak sama nazwa wskazuje, są bardzo inteligentne i potrafią komunikować się ze sobą za pomocą zapachu.

Jasne światła

Szczury to zwierzęta nocne, które wolą ukrywać się w ciemnych miejscach. Potrafią wykorzystać swój zmysł węchu, by pomóc sobie w znalezieniu pożywienia. Nie lubią jednak jasnych świateł.

Mimo że mogą całkowicie unikać światła, chętniej wchodzą do dobrze oświetlonych miejsc, kiedy czują się bezpiecznie. To może być wielka zaleta, ale sprawia też, że są bardziej narażone na drapieżniki.

Szczury ukrywają się w miejscach takich jak piwnice, strychy i ściany, jeśli czują się bez ochrony lub niepewnie. Kiedy poczują się na tyle komfortowo, żeby wyjść, będą się pożywiać.

Nagłe dźwięki

Zważywszy na to, że szczury nie przepadają za głośnymi dźwiękami, można by wybaczyć im założenie, że będą zachwycone błyszczącym obiektem akustycznym. W rzeczywistości są one bardziej zainteresowane swoim otoczeniem niż nowością, która wpadnie im w oko. Dlatego dom, w którym jest zaskakująco mało bałaganu, może być bardzo atrakcyjny.

Tak jest szczególnie w przypadku domów z dziećmi, gdzie mieszkańcy mają skłonność do niekontrolowanego zrywania przedmiotów z półek. W innych sytuacjach, np. w biurze, mnóstwo uciążliwych urządzeń biurowych, takich jak faksy i kopiarki, może być ostatnią rzeczą, o której myśli szczur.

Nieznajomi ludzie lub zwierzęta

Szczury są jednymi z najbardziej powszechnych stworzeń na świecie. Są też najbardziej wytrzymałe. Jednak boją się wielu rzeczy. Są skłonne do reakcji przestraszenia, boją się nowych widoków i dźwięków. Niektóre zwierzęta, takie jak koty, boją się szczurów. Szczury boją się też psów. W różnych kreskówkach i filmach szczury są przedstawiane jako bojące się ludzi, np. w filmach Tom i Jerry, Huck i Tom, Bloodsport i Księżniczka Zelda. W filmie Indiana Jones i ostatnia krucjata postać Doktora Jonesa Seniora bardzo boi się szczurów.

Oceń artykuł: Czego boją się szczury?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy