ZdrowieMorgellon - co to jest?

Morgellon – co to jest?

Przez Redakcja

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, czym jest Morgellon, nie jesteś sam. Ta powszechna choroba skóry charakteryzuje się czerwoną, fioletową lub brązową pigmentacją skóry, która może również dotyczyć paznokci. Chorobę tę można zazwyczaj leczyć za pomocą leków doustnych. Należy jednak pamiętać o innych możliwych skutkach ubocznych.

Objawy

Objawy Morgellona obejmują przewlekłe zmęczenie, wysypkę, ból i problemy poznawcze. Niektórzy podejrzewają, że objawy są spowodowane przez infekcję lub bakterie Spirochetes. Nie jest jednak znana żadna zakaźna przyczyna choroby.

CCDC rozpoczęło dochodzenie epidemiologiczne w sprawie tej choroby. Celem jest ustalenie, czy mamy do czynienia z istniejącą toksyną środowiskową, czy z nową.

Morgellons to choroba, która charakteryzuje się nietypowymi włóknami wychodzącymi z ciała. Pacjent jest podatny na nie gojące się rany i drgawki. Pacjent może również doświadczyć utraty pamięci i niestabilności emocjonalnej.

Nierzadko słyszy się, że osoby z zespołem Morgellona czują się odizolowane. Lekarze oferują antybiotyki i leki psychiatryczne jako leczenie. Chociaż leki te działają dobrze w przypadku niektórych osób, nie leczą choroby u wszystkich pacjentów.

W niektórych przypadkach pacjenci zgłaszają dziwne uczucie, że coś pełza po ich skórze. Uważają, że robaki lub owady próbują wtargnąć do ich ciała.

Diagnoza

Jeśli cierpisz na przewlekłą chorobę skóry, która pozostawia kolorowe włókna pod skórą lub wystające z niej, możesz mieć przypadek Morgellona. W rzeczywistości coraz więcej osób zgłasza objawy tego zaburzenia.

Niektórzy uważają, że choroba ta jest spowodowana infekcją bakteryjną, inni zaś sądzą, że to urojenia. Niezależnie od przyczyny, wpływ na życie ludzi jest często bardzo poważny.

Choroba ta charakteryzuje się czerwonymi, niebieskimi lub białymi włóknami, które są przytwierdzone do skóry. Osoby cierpiące na tę chorobę zgłaszają swędzenie, uczucie pełzania i kłucia. Mogą też doświadczać trudno gojących się zmian skórnych.

Większość lekarzy i pracowników służby zdrowia nie jest jednak zgodna co do ostatecznej diagnozy. Chociaż wiadomo, że choroba jest związana z boreliozą, niektórzy badacze twierdzą, że tak naprawdę nie jest spowodowana przez tę chorobę.

Badacze twierdzą, że choroba może wpływać zarówno na umysł i nastrój, jak i na ciało. W rezultacie pacjenci odczuwają zmęczenie, trudności w myśleniu, problemy z pamięcią i bóle stawów.

Leczenie

Jeśli zdiagnozowano u Ciebie chorobę Morgellona, możesz zastanawiać się, jakiego rodzaju leczenia możesz się spodziewać. Istnieje kilka teorii medycznych krążących wokół tej tajemniczej choroby skóry. Niektórzy lekarze uważają, że przyczyną jest infekcja bakteryjna, podczas gdy inni mają bardziej psychiatryczne podejście.

Istnieje kilka rodzajów leczenia tego schorzenia, niektórzy lekarze stosują leki przeciwgrzybicze lub antybiotyki, podczas gdy inni używają suplementów diety, aby zabić grzyby lub pasożyty.

Uzyskanie pomocy jest ważne w przypadku każdego rodzaju schorzenia, tak samo jest w przypadku Morgellona. Musisz udać się do lekarza, który zajmie się twoimi specyficznymi potrzebami. Poszuka on innych chorób, które mogą przyczyniać się do wystąpienia objawów, i zaleci ich leczenie.

Najważniejszym powodem, dla którego powinieneś skorzystać z porady lekarza, jest to, że prawdopodobnie zaleci on leczenie o udowodnionej skuteczności. Oznacza to, że jeśli zdiagnozowano u ciebie chorobę Morgellona, prawdopodobnie będziesz w stanie wyzdrowieć.

Stany towarzyszące

Choroba Morgellona jest chorobą skóry, która powoduje powstawanie w niej nieprawidłowo uformowanych włókien. Włókna te mogą mieć różne kolory, w tym czerwony, niebieski, zielony i czarny. U osób cierpiących na tę chorobę mogą również wystąpić objawy innych schorzeń psychicznych.

Na początku XXI wieku choroba ta zwróciła uwagę pracowników służby zdrowia. Jednak przyczyna tego zaburzenia nie była dobrze poznana. Od tego czasu badacze próbują dowiedzieć się więcej o tym schorzeniu. Niektórzy eksperci uważają, że jest to choroba psychologiczna, podczas gdy inni sądzą, że jest ona spowodowana infekcją bakteryjną przenoszoną przez kleszcze.

Osoba, u której zdiagnozowano tę chorobę, może mieć kombinację objawów, takich jak bolesne zmiany skórne, bóle mięśni, zasinienia lub utrata pamięci. Ponadto u pacjentów może wystąpić wtórne zakażenie gronkowcem, które pojawia się, gdy rana jest otwarta.

Choć naukowcy wciąż nie są pewni dokładnej etiologii Morgellons, zaczęli łączyć ją z boreliozą. Dzieje się tak dlatego, że u wielu osób cierpiących na tę chorobę pojawiają się objawy neurokognitywne, które są podobne do tych, których doświadczają osoby cierpiące na boreliozę.

Oceń artykuł: Morgellon – co to jest?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy