ZdrowieCzy do dermatologa potrzebne jest skierowanie?

Czy do dermatologa potrzebne jest skierowanie?

Przez Redakcja

Jeśli masz problem zdrowotny związany ze skórą, prawdopodobnie chcesz wiedzieć, czy potrzebujesz skierowania do dermatologa. Problemy dermatologiczne są bardzo powszechne i mogą dotyczyć każdej części ciała. Aby dowiedzieć się, czy potrzebujesz skierowania do dermatologa, musisz wiedzieć kilka rzeczy. Należą do nich: dane demograficzne, rodzaj diagnozy, którą masz, powód, dla którego chcesz się skonsultować i czas, jaki spodziewasz się czekać na wizytę u dermatologa.

Demografia

Dermatolodzy to grupa lekarzy, którzy specjalizują się w diagnozowaniu i leczeniu chorób skóry. Pracują oni głównie w szpitalach akademickich i wolą praktykować w miastach. Wraz ze wzrostem populacji oczekuje się, że zapotrzebowanie na usługi dermatologiczne będzie rosło. Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu, potrzeba więcej dermatologów i naukowców.

Dermatologia jest specjalnością, która w ciągu ostatniej dekady doświadczyła rosnącego zapotrzebowania. W związku z tym wzrosła liczba dermatologów. Wzrost liczby dermatologów wiąże się z lepszą diagnozą chorób skóry, niższą śmiertelnością z powodu czerniaka i mniejszym obciążeniem ekonomicznym. Jednak demografia pracowników dermatologii nie zmieniała się tak szybko, jak w przypadku innych specjalności medycznych.

Zapytanie o usługę

Dermatolog może pomóc Ci w wielu dolegliwościach skórnych. Dobry dermatolog będzie w stanie Ci pomóc, niezależnie od tego, czy chodzi o oparzenia słoneczne, wysypkę, czy też o sprawdzenie całego ciała pod kątem wcześniejszych nowotworów. Przed umówieniem się na wizytę warto poznać swoje możliwości. Niektóre plany zdrowotne pozwalają na zalogowanie się do prywatnego portalu pacjenta i sprawdzenie zakresu i kosztów.

Dobrym pomysłem jest zabranie ze sobą przyjaciela lub członka rodziny, który będzie robił notatki podczas wizyty. Przyda się to, kiedy będziesz oceniał, jakie leczenie jest najlepsze dla Twojej skóry.

Powód konsultacji

Dermatolodzy są ekspertami w dziedzinie pielęgnacji skóry i innych zaburzeń kosmetycznych. Mogą leczyć raka skóry, trądzik i łuszczycę. Mogą też wykonywać zabiegi chirurgiczne. Podczas konsultacji dermatolodzy zbadają pacjenta i omówią z nim stan zdrowia.

Narodowe badanie ambulatoryjnej opieki medycznej (NAMCS) jest wiarygodnym zbiorem danych, który śledzi trendy w ambulatoryjnej opiece dermatologicznej. Jest to cenne źródło wiedzy o powodach, dla których pacjenci zgłaszają się na wizyty dermatologiczne.

Ankieta identyfikuje najczęstsze powody wizyt dermatologicznych. Dane te pomagają zrozumieć potrzeby pacjentów i poprawić dostęp do opieki.

Jednym z najczęstszych powodów, dla których pacjenci szukają dermatologa, jest badanie skóry. W rzeczywistości 59% wizyt u dermatologa dotyczy badania skóry.

Problemy dermatologiczne dotyczą każdej części ciała

Większość z nas prawdopodobnie doświadczy w ciągu swojego życia jednej lub więcej dolegliwości skórnych. Na szczęście istnieje wiele metod leczenia, które pomogą nam poradzić sobie z tym, co nieuniknione. Co więcej, odrobina wiedzy o swoim ciele może być bardzo przydatna. Kilka porad i wskazówek może sprawić, że będziemy zawsze o krok do przodu. Poniższa lista ma być krótka, ale nie wyczerpuje tematu. Zachęcamy do podzielenia się nią z grupą. Jest to również świetna okazja do uczenia się od siebie nawzajem. Mamy nadzieję, że w dłuższej perspektywie doprowadzi to do tego, że będziesz zdrowszy.

Częste diagnozy

Kiedy udajesz się do dermatologa z powodu choroby skóry, on lub ona zapozna się z Twoją historią choroby, przeprowadzi badanie fizyczne i zaleci odpowiednie leczenie. Dermatolog może zlecić badania krwi, biopsję lub inne procedury w celu leczenia choroby.

Choroby skóry dotykają wielu ludzi. Na przykład zapalenie skóry jest rodzajem zapalnej choroby skóry, która powoduje jej zapalenie. Może również prowadzić do infekcji i podrażnień. Do najczęstszych diagnoz dermatologicznych należą: rogowacenie łojotokowe, egzema i trądzik.

Wielu dermatologów specjalizuje się w leczeniu tych chorób. Jeśli szukasz lekarza, możesz sprawdzić nazwiska lekarzy na stronie Amerykańskiej Akademii Dermatologii. Pamiętaj, aby zapytać o ich kwalifikacje i doświadczenie.

Czas oczekiwania

Dermatolodzy cieszą się dużym zainteresowaniem, a czas oczekiwania na wizytę u nich jest długi. W niektórych przypadkach umówienie się na wizytę może trwać nawet kilka miesięcy. Mimo tak długiego czasu oczekiwania, większość pacjentów nadal rozważa skorzystanie z usług dermatologa.

W przeszłości Amerykańska Akademia Dermatologii podawała, że średnia krajowa długość oczekiwania na wizytę dla nowego pacjenta wynosiła 33 dni. Badanie opublikowane w J Am Acad Dermatol sugeruje, że najkrótszy czas oczekiwania na konsultację dermatologiczną jest w Odessie w Teksasie. Wynika to z faktu, że w niewielkim procencie gabinetów pracują lekarze stażyści.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Oceń artykuł: Czy do dermatologa potrzebne jest skierowanie?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy