ZdrowieCzego nie lubią nerki?

Czego nie lubią nerki?

Przez Redakcja

Jest tak wiele rzeczy, których nerki nie lubią. Nie lubią zatrzymywać krwi, nie lubią zatrzymywać białka i nie lubią zatrzymywać emocji. To wszystko są ważne elementy Twojego ciała i musisz mieć pewność, że wiesz, co robić, żeby działały prawidłowo. Utrzymanie nerek w dobrym stanie może pomóc Ci uniknąć komplikacji zdrowotnych.

Białko w moczu

Jest kilka powodów, dla których osoby z nerkami mogą mieć białko w moczu. Niektóre z nich to wysokie ciśnienie krwi, cukrzyca i pewne choroby. Ten stan nazywany jest białkomoczem. Nie jest to choroba sama w sobie, ale może być oznaką innych problemów zdrowotnych.

Białkomocz pojawia się, kiedy nerki nie pracują prawidłowo. Nerki filtrują z krwi produkty odpadowe i dodatkowe płyny. Objawy mogą nie wydawać się poważne, ale jeśli nie są leczone, mogą przejść w poważniejsze stadium. Jeśli masz białko w moczu, powinieneś porozmawiać z lekarzem, żeby ustalić, co jest jego przyczyną.

Pienisty mocz

Jeśli masz pienisty mocz, powinieneś skontaktować się z lekarzem, żeby upewnić się, że nie masz do czynienia z poważnym problemem medycznym. Ten rodzaj moczu może być oznaką problemów z nerkami, infekcji lub innych chorób.

Powodem, dla którego ten rodzaj moczu jest tak wyraźny, jest wysoki poziom białka. Białko nie jest naturalne i jest czymś, co Twoje nerki powinny odfiltrować. Jeśli jednak masz problem z nerkami, może to prowadzić do przedostawania się białka do moczu.

Może to być oznaką wysokiego ciśnienia krwi, choroby nerek lub cukrzycy. Jeśli cierpisz na te schorzenia, możesz potrzebować wizyty u lekarza w celu wykonania badania obrazowego lub analizy moczu.

Krew w moczu

Jeśli masz krew w moczu, może to być znak ostrzegawczy poważnego problemu zdrowotnego. Może to być spowodowane wieloma różnymi stanami. Niektóre z najczęstszych przyczyn to infekcje i rak. Jeśli masz krew w moczu, powinieneś natychmiast umówić się na wizytę u lekarza.

Twój lekarz wykona szereg badań, aby ustalić przyczynę. Zapyta Cię także o objawy. Może również zastosować badania obrazowe, aby obejrzeć Twoje nerki.

Krew w moczu może być znakiem ostrzegawczym choroby nerek, ale rzadko jest niebezpieczna. W niektórych przypadkach może być oznaką raka pęcherza. Stan ten jest łatwy do wyleczenia, jeśli zostanie wcześnie wykryty.

Nudności

Jeśli trudno Ci utrzymać jedzenie, nudności mogą być czymś, czego Twoje nerki nie lubią. Problem ten nie jest wcale zaskakujący. Nerki wytwarzają hormon zwany erytropoetyną, który każe organizmowi wytwarzać czerwone krwinki przenoszące tlen. Jeśli jednak nerki nie mogą wykonać swojej pracy, może to doprowadzić do stanu zwanego mocznicą. Może to powodować choroby, wymioty, a nawet nieświeży oddech. Na szczęście mocznicę można leczyć i nie musi ona zagrażać życiu.

Najprostszym sposobem radzenia sobie z mdłościami jest unikanie jedzenia, kiedy czujesz się źle. Nie myj też zębów po jedzeniu. Powinieneś także spróbować herbaty miętowej, która okazała się obiecującym środkiem łagodzącym mdłości.

Uczucia

Wiele osób doświadcza choroby nerek i często czuje, że nie może rozmawiać o swoich uczuciach z pracownikami służby zdrowia. Prawda jest jednak taka, że rozmowa o swoich emocjach z lekarzem lub inną osobą może sprawić, że poczujesz się lepiej. Emocje mogą być trudne do opanowania, a emocjonalny rollercoaster, jakim jest choroba nerek, może być trudny. Przeżywanie tych emocji jest normalne. Ten rollercoaster może być czasami frustrujący, ale ważne jest, aby wiedzieć, że nie jesteś sam.

Pacjenci często twierdzili, że personel zajmujący się opieką nad chorymi na nerki nie posiada umiejętności pozwalających na zajęcie się ich problemami emocjonalnymi. Odczuwali również brak czasu na omówienie problemów pozamedycznych. Kilku pacjentów opisało również brak zaufania do personelu medycznego. Inni wyrażali opuszczenie i poczucie izolacji.

Oceń artykuł: Czego nie lubią nerki?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy