Wnętrze i OgródJakie płytki do kuchni na ścianę?

Jakie płytki do kuchni na ścianę?

Przez Redakcja

Wybierając płytki do kuchni, masz do wyboru wiele opcji. Są to płytki ceramiczne, z kamienia naturalnego, metalowe i porcelanowe. Wszystkie te materiały są dostępne w różnych kolorach i wzorach. Są też łatwe do czyszczenia i trwałe.

Aby uzyskać ponadczasowy wygląd, użyj płytek z kamienia naturalnego. Są one zazwyczaj wykonane z marmuru lub wapienia. Marmur ma efektowny wygląd i można go kupić w różnych kolorach. Dodanie takich płytek do ścian kuchni może zwiększyć jej atrakcyjność wizualną. Musisz jednak upewnić się, że odpowiednio je uszczelnisz, aby zapobiec uszkodzeniom spowodowanym przez wodę. Jeśli zdecydujesz się na ich użycie, będziesz musiał używać specjalnie zaprojektowanych produktów, aby utrzymać ich dobry wygląd.

Metal to kolejny świetny wybór na ścianę tylną. Jego właściwości termoodporne mogą chronić ściany przed uszkodzeniami spowodowanymi gotowaniem. Metalowe płytki możesz dostać w kilku różnych kolorach i stylach.

Użycie płytki w kształcie cegły na ścianie w kuchni może nadać jej ciekawy wygląd. Ten rodzaj płytek można ułożyć we wzór jodełki lub w linię prostą. Płytki kamienne są popularnym wyborem na ścianę tylną, zwłaszcza te, które mają wykończenie odporne na wysoką temperaturę.

Inną opcją jest zastosowanie na ścianie tylnej płytek samoprzylepnych. Są one samoprzylepne, więc łatwo je zainstalować. Możesz je przyciąć tak, by pasowały do każdej ściany, a ich trwałość jest gwarantowana przez lata. Istnieją nawet płytki samoprzylepne, które są ekologiczne i nie zawierają formaldehydu.

Innym świetnym wyborem na ścianę w kuchni są płytki mozaikowe. Istnieje wiele możliwości wyboru, w tym mieszanka szkła i beżowych marmurów. Wielu właścicieli domów używa tego typu płytek, aby podkreślić neutralny schemat kolorów.

Niektórzy właściciele domów decydują się na wzorzyste płytki w swojej kuchni. Chociaż płytki te świetnie nadają się do podkreślenia przestrzeni, powinieneś upewnić się, że są one komplementarne do reszty projektu. Oznacza to, że kolory powinny pasować do kolorów szafek.

Inną opcją na kuchenny backsplash są płytki w kształcie muszli. Są one wycięte z prawdziwych muszli i dostępne w wielu różnych kolorach. Połącz je z drewnopodobnymi lub wzorzystymi płytkami podłogowymi, aby uzyskać naturalny wygląd.

Jeśli jesteś zainteresowany płytkami na kuchenny backsplash, pamiętaj o zamówieniu próbki. Musisz mieć pewność, że płytki nie zawierają formaldehydu, który może podrażniać oczy i nos. Ponadto musisz zamówić co najmniej 10 procent więcej niż myślisz, że będziesz potrzebować.

Wreszcie, jeśli masz dzieci, najlepszym wyborem mogą być płytki porowate. Jest ona odporna na zarysowania i wchłania płyny, ale może się zaplamić, jeśli jest często używana. Porowate płytki mogą być nieco ryzykowne, jeśli dużo gotujesz.

Przed zakupem jakichkolwiek płytek do kuchni, zrób kilka badań, aby ustalić, jakie materiały są najbezpieczniejsze i najbardziej trwałe. Sprawdź klasyfikację PEI, która jest miarą trwałości materiału.

Oceń artykuł: Jakie płytki do kuchni na ścianę?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy