ZdrowieJaka maść na stulejkę u dorosłych bez recepty?

Jaka maść na stulejkę u dorosłych bez recepty?

Przez Redakcja

Jeśli jesteś dorosły i cierpisz na stłuszczenie wątroby, prawdopodobnie zastanawiałeś się, jakiej maści użyć. Niełatwo jest znaleźć maści na stłuszczenie wątroby, które działają bez recepty, dlatego ważne jest, żebyś trochę poszukał. Najlepiej dowiedz się, jakie są objawy stłuszczenia wątroby i jakie pokarmy wywołują ten stan. Możesz też poczytać o sposobach leczenia i diagnozowania tego stanu.

Pokarmy wywołujące objawy stłuszczenia wątroby

Jeśli doświadczasz stłuszczenia wątroby, koniecznie zgłoś się do lekarza. Objawy mogą być poważne i mogą nawet prowadzić do niewydolności narządów. Na przykład, jeśli masz stłuszczenie wątroby z powodu choroby dróg żółciowych, możesz odczuwać ucisk lub napięcie w klatce piersiowej. Powinieneś także rozważyć przyjęcie leków gazowych i środków zobojętniających.

Lekarz przeprowadzi badania, aby zdiagnozować przyczynę stłuszczenia wątroby. Lekarz może zlecić analizę tłuszczu w kale, która mierzy ilość tłuszczu w kupie. Badanie to może być wykorzystane do zdiagnozowania wielu chorób.

Inną częstą przyczyną stłuszczenia jest niedobór soli żółciowych. Twój organizm potrzebuje żółci do rozkładania tłuszczów. Jeśli jednak Twój organizm nie produkuje wystarczającej ilości żółci, w stolcu znajdą się kwasy tłuszczowe. Te kwasy tłuszczowe są mieszaniną białek, tłuszczów i innych minerałów.

Diagnozowanie przyczyny

Gdy masz objawy stłuszczenia wątroby, lekarz może chcieć sprawdzić, czy nie ma choroby podstawowej, która powoduje objawy. Przyczyną może być dieta, infekcja lub choroba podstawowa.

Infekcje jelitowe, takie jak choroba wrzodowa, mogą powodować stłuszczenie stolca. Stolce są zwykle tłuste lub gęste i mają nieprzyjemny zapach. Zawierają bakterie i sole, a także tłuszcze. Ważne jest, aby natychmiast leczyć stolce, aby zapobiec pogorszeniu się problemu.

Przewlekłe stłuszczenie wątroby jest poważnym objawem, który wymaga pomocy medycznej. Jeśli masz uporczywy steatorrhea, może to być spowodowane zaburzeniami dróg żółciowych lub chorobą trzustki. Lekarz może również zlecić badania obrazowe, takie jak tomografia komputerowa.

Diagnoza stłuszczenia wątroby jest oparta na objawach i wynikach badań laboratoryjnych. Powinieneś skonsultować się z lekarzem, jeśli masz inne objawy, takie jak gorączka, ból w klatce piersiowej lub biegunka.

Objawy niedoboru witaminy K

Jeśli doświadczasz objawów niedoboru witaminy K w przypadku stłuszczenia wątroby u dorosłych bez recepty, być może musisz udać się do lekarza. Choroba ta jest problemem żołądkowo-jelitowym i może być oznaką innych stanów chorobowych. Objawy różnią się u poszczególnych osób. Niektóre przypadki są łagodne, inne wymagają interwencji lekarskiej.

Nieprawidłowe wchłanianie tłuszczów to stan, w którym organizm nie może prawidłowo rozkładać tłuszczów. Powoduje to tworzenie się tłuszczów w kupie i jest znane jako stłuszczenie wątroby. Do złego wchłaniania może przyczynić się kilka czynników, w tym choroby wątroby, trzustki i innych narządów. Ponadto brak pewnych witamin może powodować zaburzenia wchłaniania.

Pierwszą rzeczą, której poszuka lekarz, jest podstawowa przyczyna stłuszczenia. W niektórych przypadkach możesz cierpieć na chorobę przewodu pokarmowego, taką jak celiakia. Możesz też potrzebować testów, które sprawdzą, czy nie tolerujesz laktozy.

Objawy dysfunkcji CFTR

Jeśli zdiagnozowano u Ciebie stłuszczenie wątroby, prawdopodobnie odczuwasz pewien dyskomfort i zalecono Ci wprowadzenie zmian w diecie. Jeśli jednak stłuszczenie jest poważne, możesz wymagać interwencji lekarskiej. Na szczęście dostępnych jest wiele leków i suplementów, które pomogą ci opanować objawy.

Steatorrhea występuje, gdy układ pokarmowy wydala więcej tłuszczów niż zwykle. Może to być spowodowane wieloma różnymi stanami. Na przykład możesz cierpieć na przewlekłą biegunkę, nietolerancję laktozy lub celiakię. W niektórych przypadkach lekarz może wykonać badanie kału na obecność tłuszczu w celu określenia problemu żołądkowo-jelitowego.

Tłuszcz w kale jest mieszaniną białek, soli i śluzu. Zazwyczaj jest uzyskiwany z kału osoby po spożyciu posiłku o wysokiej zawartości tłuszczu.

Oceń artykuł: Jaka maść na stulejkę u dorosłych bez recepty?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy