ZdrowieJak się zapisać na szczepienie?

Jak się zapisać na szczepienie?

Przez Redakcja

Jeśli jesteś zainteresowany zapisaniem się na szczepienie, możesz mieć pytania. Dobra wiadomość jest taka, że istnieje wiele darmowych opcji. Większość miast ma strony internetowe z listą miejsc, w których można wykonać szczepienia, a niektóre z nich mają nawet możliwość umówienia się na wizytę online. Inne możliwości to mobilne punkty szczepień i wizyty domowe.

Więcej informacji o tych i innych szczepionkach znajdziesz na stronie internetowej lokalnego wydziału zdrowia. W zależności od lokalizacji możesz zostać skierowany do inicjatywy medycznej typu non-profit, takiej jak Wspólnota Nadziei w Waszyngtonie lub Konsorcjum Czarnych Lekarzy w Filadelfii.

Alternatywnie możesz też zadzwonić do lokalnego wydziału zdrowia, aby dowiedzieć się, czy w pobliżu znajduje się punkt szczepień. Aby dokonać rezerwacji szczepienia, możesz potrzebować informacji o swoim ubezpieczeniu. Informacje te będą traktowane jako poufne. W wielu miastach istnieją internetowe systemy rezerwacji terminów szczepień, takie jak My Turn. Niektóre z nich umożliwiają bezproblemową zmianę terminu.

Jeśli nie masz lekarza, możesz otrzymać szczepionkę COVID-19 w Federalnie Kwalifikowanym Ośrodku Zdrowia. Ośrodki te świadczą usługi w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej dla osób w społecznościach o słabo rozwiniętej infrastrukturze. Są one również znane z kompleksowych usług szczepień, w tym szczepień przeciwko grypie. Ponadto oferują szczepionkę przypominającą dla dzieci w wieku 6 miesięcy i starszych.

Centrum Kontroli i Prewencji Chorób zaleca, aby wszyscy dorośli otrzymali szczepionkę COVID-19. Została ona uznana za najlepszy sposób zapobiegania tej chorobie. Objawy choroby mogą być poważne, a szczepienie może znacznie zmniejszyć ryzyko zachorowania na nią. Ważne jest jednak, aby jak najszybciej przyjąć szczepionkę przypominającą, jeśli nie otrzymałeś dwóch pierwszych dawek.

W większości przypadków szczepionkę COVID-19 możesz otrzymać za darmo. Możesz jednak rozważyć inne możliwości, takie jak ubezpieczenie lub program CHIP. Medicare pokrywa koszty tej szczepionki, możesz też zapisać się do Programu Ubezpieczeń Zdrowotnych Dzieci. Jeśli mieszkasz na terenach wiejskich, szczepionkę można otrzymać dzwoniąc do lokalnego okręgowego lub stanowego wydziału zdrowia.

Zaszczepienie się szczepionką COVID-19 jest dobrym pomysłem dla wszystkich osób w wieku od sześciu lat, a szczególnie dla osób z osłabionym układem odpornościowym. Szczepionka chroni przed podwariantami omicron, które wywołują chorobę. Lekarz pomoże Ci umówić się na wizytę i otrzymać szczepionkę przypominającą. Szczepionka może być podana w tym samym czasie co szczepionka przeciw grypie lub w połączeniu ze szczepionką przeciw grypie.

Jedną z największych zalet szczepionki COVID-19 jest to, że może być podana przez wykwalifikowany personel kliniczny, w tym pielęgniarki, techników medycyny ratunkowej i ratowników medycznych. Ponadto nie powinieneś zapomnieć o zabraniu ze sobą dokumentu tożsamości, takiego jak prawo jazdy, paszport lub legitymacja szkolna. Na koniec powinieneś poprosić lekarza o szczepienie przypominające, jeśli jesteś palaczem i nie możesz się zaszczepić z innych powodów.

Oceń artykuł: Jak się zapisać na szczepienie?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy