ParentingJak powiedzieć o ciąży?

Jak powiedzieć o ciąży?

Przez Redakcja

Jeśli planujesz mieć dziecko, możesz być ciekawy, jak rozpoznać ciążę. Jest kilka różnych sposobów na to, aby stwierdzić, że jesteś w ciąży. Obejmuje to takie rzeczy jak to, kiedy dostajesz okres, jak wygląda twoje ciało w czasie ciąży i fizyczne oznaki, których powinnaś szukać, aby określić, czy masz dziecko.

Symptomy ciąży

Jeśli jesteś w ciąży, doświadczysz wielu objawów. Niektóre są normalne i mogą ustąpić z dnia na dzień, inne mogą być poważne i wymagać pomocy medycznej.

Niektóre z bardziej oczywistych objawów ciąży to mdłości i wymioty. Nudności mogą mieć charakter od łagodnych do ciężkich i mogą trwać od kilku godzin do kilku dni. Ważne jest, aby dużo odpoczywać i dobrze się odżywiać, aby zapobiec odwodnieniu.

Bóle głowy również mogą być problemem. Mogą być spowodowane dużą ilością progesteronu w organizmie. Kobieta powinna szukać profesjonalnej pomocy, jeśli bóle głowy są silne lub trwają dłużej niż kilka dni.

Objawy ciąży po pierwszej wizycie prenatalnej

Pierwsza wizyta prenatalna jest okazją do poznania swojego ciała i nadchodzących zmian. Jest to również okazja, aby dowiedzieć się o ciąży i ryzyku, na jakie narażeni jesteście Ty i Twoje dziecko. Możesz także zadawać pytania i omawiać wszelkie wątpliwości, jakie możesz mieć.

Podczas pierwszej wizyty lekarz przeprowadzi badanie fizyczne i zapozna się z historią Twojego zdrowia. Między innymi sprawdzi Twoją krew i mocz pod kątem chorób, które mogą mieć wpływ na ciążę. Niektóre z nich to HIV, zapalenie wątroby i kiła. Wykonają także wymaz Pap, badanie polegające na pobraniu komórek z szyjki macicy.

Poronienie i utrata ciąży mogą powodować PTSD

Poronienie i utrata ciąży mogą powodować zespół stresu pourazowego (PTSD). Ważne jest, aby omówić ten stan z lekarzem, ponieważ może on prowadzić do depresji i niepokoju.

W USA około osiem milionów dorosłych osób cierpi na PTSD. Zaburzenie to może rozwinąć się po fizycznym lub emocjonalnym traumatycznym przeżyciu, takim jak wypadek samochodowy lub wojna.

Badacze z Imperial College London i organizacji charytatywnej Tommy’s odkryli, że ryzyko wystąpienia PTSD wzrasta, gdy kobiety doświadczają wczesnej utraty ciąży. Ostatnie badanie przeprowadzone na 73 kobietach, które doświadczyły wczesnego poronienia, wykazało, że prawie połowa z nich cierpi na to zaburzenie.

Ogłoszenia w mediach społecznościowych

Ogłoszenia w mediach społecznościowych mogą być zabawnym i ekscytującym sposobem na ogłoszenie ciąży. Musisz jednak zachować ostrożność w wyborze. Jeśli zdecydujesz się na ogłoszenie, oto kilka wskazówek.

Po pierwsze, najlepiej powiedzieć o tym najbliższym. Dotyczy to współmałżonka, rodzeństwa i rodziców. Możesz też dotrzeć do przyjaciół lub krewnych, którzy są daleko. Użyj FaceTime lub rozmowy telefonicznej, aby przekazać tę wiadomość.

Następnie możesz zrobić małe rozeznanie, aby dowiedzieć się, kiedy jest najlepszy czas na ogłoszenie. Większość ludzi czeka z tą wiadomością do pierwszego trymestru. Ryzyko poronienia wzrasta w pierwszym trymestrze.

Ogłoszenie za pomocą butelki po winie

Ogłoszenie ciąży za pomocą butelki po winie to kreatywny sposób na podzielenie się nowiną. Możesz dostosować wiadomość tak, aby zawierała zdjęcie Twoje i członków Twojej rodziny. Niezależnie od tego, czy obchodzicie urodziny, Święto Dziękczynienia czy wakacje, jest to zabawny sposób na ogłoszenie ciąży.

Ogłoszenie ciąży to specjalna okazja i ważne jest, aby ją utrwalić. Miło jest też spojrzeć wstecz na swoje wiadomości. Ogłoszenie ciąży w butelce po winie może być wspaniałym prezentem, który na pewno spotka się z dużym odzewem ze strony rodziny.

Jeśli szukasz kreatywnego ogłoszenia ciąży, znajdziesz mnóstwo pomysłów w sieci. Niektórzy organizują spotkanie przy lodach lub grają w szarady. Inni decydują się na wieczór gier z rodziną.

Ogłoszenie w zabawnym t-shircie

Jednym z najbardziej popularnych kamieni milowych w podróży przez ciążę jest ogłoszenie, że się spodziewasz. Jednak ogłoszenie tego faktu może być trochę jak pole minowe, zwłaszcza jeśli nie jesteś pewien, jak przekazać tę wiadomość. Może Cię kusić, żeby to powiedzieć, ale są lepsze sposoby.

Zabawna koszulka z zapowiedzią ciąży to świetny sposób na uczczenie tej wielkiej wiadomości. Dzięki niej możesz wyrazić swój entuzjazm i poinformować przyjaciół i rodzinę. Koszulka przechodzi od razu do rzeczy i przedstawia zabawną ilustrację. Jest to idealne rozwiązanie dla mam, które nie potrafią owijać w bawełnę.

Oceń artykuł: Jak powiedzieć o ciąży?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy