ParentingJak zaplanować płeć dziecka?

Jak zaplanować płeć dziecka?

Przez Redakcja

Jeśli planujesz mieć dziecko, możesz się zastanawiać, jak zaplanować płeć dziecka. Dobra wiadomość jest taka, że istnieje wiele możliwości. Niektóre wiążą się z nauką, inne wykorzystują technologię. Jednak żadna metoda nie jest niezawodna. Możesz spróbować metody, która nie zadziała, lub możesz być rozczarowany, jeśli nie przyniesie oczekiwanej przez ciebie płci.

Przed zakupem zestawu do selekcji płci ważne jest, abyś zrozumiał, na czym polega ten proces. Selekcja płci to rodzaj leczenia niepłodności, który pomaga wybrać płeć dla nienarodzonego dziecka. Nazywa się to również równoważeniem rodziny lub wyborem płci. Zasadniczo celem tego leczenia jest zmniejszenie ryzyka wystąpienia chorób u określonej płci, którą starasz się począć.

Kiedy zdecydujesz się na ten rodzaj leczenia niepłodności, zaczniesz od przyjmowania leków na niepłodność. Będą one stymulować Twoje jajniki do produkcji wielu jajeczek. Po wyprodukowaniu jajeczek zostaną one zapłodnione w laboratorium. Powstanie zygota (mały płód). Po zapłodnieniu może ona zostać umieszczona w twojej macicy. W Stanach Zjednoczonych koszt tej procedury może być bardzo różny. Zazwyczaj kosztuje on od 15 000 do 20 000 dolarów.

Istnieje wiele sposobów na określenie płci nienarodzonego dziecka. Jedną z nich jest metoda Shettlesa. Metoda ta została opracowana w latach 60. Opiera się ona na koncepcji, że pewne środowiska sprzyjają przetrwaniu męskich lub żeńskich plemników. Chociaż nie jest ona naukowo udowodniona, zyskała poparcie jednostek religijnych, naukowców zajmujących się etyką i społeczności naukowej.

Innym sposobem na określenie płci nienarodzonego dziecka jest technika zwana przedgenetycznymi badaniami przesiewowymi. Badania przedgenetyczne są wykorzystywane do diagnozowania zaburzeń płci u płodu we wczesnym okresie ciąży. Chociaż nie jest to jedyna dostępna metoda, jest ona najbardziej dokładna.

Innym sposobem określenia płci jest sztuczna procedura zwana zapłodnieniem in vitro. W tym rodzaju leczenia plemnik z chromosomem Y jest wszczepiany kobiecie w sposób sztuczny. Na przykład plemniki są wstrzykiwane za pomocą światła laserowego lub barwnika.

Inną metodą określenia płci nienarodzonego dziecka jest technika znana jako genetyczna diagnostyka preimplantacyjna. GTP nie jest zalecana przez Amerykańskie Towarzystwo Medycyny Rozrodu, ale może być stosowana jako sposób wyboru płci dziecka.

Jest też kilka naturalnych metod określania płci dziecka. Niektóre z nich obejmują tworzenie wykresów owulacji, jedzenie dużej ilości czekolady i uprawianie miłości na stojąco.

W końcu istnieją również zaawansowane technologicznie metody określania płci dziecka. Metody te obejmują zapłodnienie in vitro i preimplantacyjne badania genetyczne. Obie są kosztowne, ale mogą zwiększyć szanse na określenie płci dziecka.

Najlepszą metodą jest połączenie technik prekoncepcyjnych, zarówno naturalnych, jak i zaawansowanych technologicznie. Oba podejścia są oparte na danych naukowych, ale możesz zastosować tylko tę metodę, która jest dla Ciebie najlepsza.

Następny artykuł
Oceń artykuł: Jak zaplanować płeć dziecka?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy