ZdrowieJak mierzyć obwód penisa?

Jak mierzyć obwód penisa?

Przez Redakcja

Znajomość sposobu mierzenia obwodu penisa może pomóc ci określić, jak długa jest twoja erekcja i czy masz zaburzenia erekcji lub chorobę Peyronie. Pomaga też wybrać odpowiedni rozmiar prezerwatywy. Prawidłowy pomiar zwiększy twoją przyjemność seksualną i zmniejszy ryzyko chorób przenoszonych drogą płciową. Jednak niewłaściwe techniki pomiaru mogą dać niedokładne wyniki.

Jednym ze sposobów pomiaru obwodu penisa jest użycie elastycznej taśmy. Taśmę należy owinąć wokół najszerszej części trzonu. Przed dokonaniem pomiaru upewnij się, że taśma jest dobrze przylegająca. Jeśli taśma jest zbyt luźna, penis może spaść. Jeśli taśma jest zbyt ciasna, może ograniczyć przepływ krwi.

Dokładniejszą metodą jest użycie sztywnej linijki. Ta metoda jest znacznie szybsza. Jednak nie daje tak dokładnych wyników jak pomiar obwodu penisa za pomocą elastycznej taśmy.

Aby zmierzyć obwód penisa, musisz najpierw zdecydować, jak chcesz go zmierzyć. Większość mężczyzn mierzy swojego penisa, zaczynając od czubka głowy i przesuwając się w kierunku kości łonowej. Inni mierzą penisa od góry. Niezależnie od tego, z której strony zdecydujesz się dokonać pomiaru, powinieneś rozpocząć go od czubka głowy i przesuwać się w kierunku kości łonowej.

Pomiar obwodu penisa nie jest procesem skomplikowanym. Możesz to zrobić w mniej niż dwie minuty. Najlepiej będzie, jeśli wykonasz kilka pomiarów, aby mieć lepsze wyobrażenie o swojej rzeczywistej długości.

Zanim zaczniesz, warto zauważyć, że mierzenie obwodu penisa nie służy do przechwalania się. Chociaż może to być zabawne ćwiczenie, nie zaleca się, abyś robił to w tym celu. Jest to prosta procedura, która opiera się na przesłankach medycznych.

Badacze medyczni zmierzyli obwód penisa, dokonując kilku pomiarów. Ustalili, że przeciętny penis w stanie wzwodu ma 3,66 cala długości i obwodu. W przypadku penisa wiotkiego obwód wynosi około 3,66 cala. Istnieje wiele różnic w stosunku do średniej długości. Różnice te wynikają ze składu ciała i sposobu, w jaki mężczyzna mierzy swojego penisa.

Niektórzy ludzie są w stanie zmierzyć obwód swojego penisa po prostu owijając sznurek wokół środka trzonu prącia. Jest to najlepszy sposób na zmierzenie obwodu penisa.

Inną metodą jest włożenie linijki do pachwiny aż do wyczucia oporu. Jeśli masz dużo tłuszczu wokół podstawy penisa, możesz naciskać na tłuszcz, aby pomiar był dokładniejszy.

Kiedy skończysz, upewnij się, że mierzysz obwód penisa od szczytu strony grzbietowej do kości łonowej. Kiedy już to zrobisz, jesteś gotowy do zapisania długości taśmy na kartce papieru.

Oceń artykuł: Jak mierzyć obwód penisa?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy