Wnętrze i OgródCzego nie lubią mrówki w domu?

Czego nie lubią mrówki w domu?

Przez Redakcja

Jeśli próbujesz pozbyć się mrówek w swoim domu, pewnie zastanawiasz się, co nie działa. Cóż, jest kilka rzeczy, których możesz spróbować, a które nie tylko pozwolą Ci pozbyć się mrówek, ale także sprawią, że okolica będzie dla nich mniej zachęcająca.

Karma dla zwierząt domowych

Nierzadko zdarza się, że mrówki atakują karmę dla zwierząt. Są one nieco uciążliwe i mogą uszkodzić karmę dla zwierząt, a nawet doprowadzić do infekcji i pasożytów. Są jednak sposoby, żeby trzymać je na dystans.

Po pierwsze, upewnij się, że karma dla zwierząt jest przechowywana w szczelnym pojemniku. Mrówki uwielbiają wilgoć, więc ważne jest, aby nie dopuścić ich do jedzenia Twojego pupila. Po drugie, często ją czyść. W misce Twojego pupila mogą znajdować się bakterie, pleśń i drożdże.

Utrzymanie mrówek na dystans nie jest łatwe. Możesz użyć butelki z rozpylaczem lub komercyjnej przynęty na mrówki, ale dla pewności musisz postępować zgodnie ze wskazówkami producenta.

Uszkodzone drewno

Jeśli masz w domu uszkodzone drewno, być może cierpisz z powodu inwazji mrówek wilgoci. Mrówki te są uciążliwe i mogą być niebezpieczne. Mogą przyspieszyć proces rozkładu drewna, czyniąc je bardziej podatnym na gnicie. Na szczęście są rzeczy, które możesz zrobić, aby zapobiec pladze mrówek wilgoci.

Jednym ze sposobów jest przycięcie gałęzi, które mogłyby spaść na dom. Możesz też rozważyć wymianę uszkodzonego przez wodę drewna na impregnowane. Najpierw jednak musisz zająć się źródłem wilgoci.

Olejek neem

Olejek neem może być używany jako skuteczny naturalny środek owadobójczy. Jest używany do odstraszania i zabijania mrówek, pająków i innych owadów. Ponadto jest bezpieczny do stosowania w pobliżu dzieci i zwierząt domowych.

Olej neem jest pozyskiwany z nasion drzewa neem. Drzewo to pochodzi z części Afryki i Azji Południowo-Wschodniej. W składzie chemicznym oleju neem znajduje się azadirachtyna, związek bioaktywny. Azadirachtyna działa jak inhibitor wzrostu.

Po bezpośrednim zastosowaniu olej neem może szybko zabić mrówki. Jednak nie wyeliminuje on całej populacji mrówek. Raczej zakłóca nawyki żywieniowe i system hormonalny mrówek. Oznacza to, że mrówki nie będą mogły składać jaj i powiększać swojej kolonii.

Soda oczyszczona

Jest wiele domowych sposobów na pozbycie się mrówek. Jednak wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że soda oczyszczona jest skutecznym zabójcą mrówek.

Sody oczyszczonej możesz używać do różnych celów, w tym do czyszczenia brudu i utrzymywania insektów z dala od domu. Soda oczyszczona jest substancją chemiczną, która absorbuje wodę z egzoszkieletu mrówek. Oznacza to, że kiedy mrówki ją połkną, uwolniony dwutlenek węgla zabije je.

Poza swoją skutecznością, soda oczyszczona jest również tanim i łatwym sposobem radzenia sobie z plagą mrówek. Można ją kupić już za 1 dolara.

Olejek z mięty pieprzowej

Jeśli szukasz naturalnego sposobu na odstraszenie mrówek w swoim domu, to olejek z mięty pieprzowej jest jednym ze sposobów. Ten konkretny olejek eteryczny jest używany do odstraszania wielu szkodników, a jego zapach również może być bardzo skuteczny.

Olejek z mięty pieprzowej jest pozyskiwany z liści mięty pieprzowej i okazał się skuteczny w odstraszaniu kilku gatunków mrówek. Może jednak nie działać na wszystkie mrówki, dlatego przed jego zastosowaniem należy sprawdzić, jaki gatunek mrówek występuje u Ciebie.

Chryzantema

Jest wiele sposobów na trzymanie mrówek z dala od domu. Możesz użyć węża, uszczelniacza, a nawet zasadzić pachnącą roślinę. Jednak jedną z najlepszych roślin odstraszających mrówki jest chryzantema. Chryzantemy są często stosowane w pestycydach, ponieważ zawierają substancję chemiczną zwaną pyretrum. Pyretrum jest również używane w naturalnych środkach odstraszających owady.

Chryzantemy są nie tylko piękne, ale są też świetnym sposobem na odstraszenie owadów i innych szkodników z Twojego domu. Oprócz tego, że są piękne, mają też wysokie stężenie pyretrum, które jest skutecznym środkiem odstraszającym owady.

Biały ocet

Pozbycie się mrówek może być koszmarem. Mogą one znaleźć się w Twoim domu przez szczeliny, dziury i inne punkty wejścia. Pozbycie się ich bez użycia niebezpiecznych środków chemicznych może być trudne. Jeśli chcesz spróbować naturalnej alternatywy, aby wyeliminować mrówki z domu, ocet może być dobrym wyborem.

Ocet jest substancją kwaśną, której mrówki nie znoszą. Mrówki to stworzenia, które pozostawiają ślady zwane feromonami, aby komunikować się z innymi mrówkami. Feromony te są używane do ostrzegania innych mrówek przed niebezpieczeństwem, a także do przekazywania wskazówek. Ocet jest kwasem, który maskuje te feromony i sprawia, że mrówki nie wracają.

Oceń artykuł: Czego nie lubią mrówki w domu?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy