Life StyleCzego nie lubią pędraki?

Czego nie lubią pędraki?

Przez Redakcja

To było gorące lato i wszyscy czekamy na dobrą pogodę. Jednak jak w przypadku każdej pogody, musimy zastanowić się, jakie rodzaje fal będą się pojawiać i jak sobie z nimi poradzić. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci cieszyć się sezonem swelly.

Fale do surfowania

Fale do surfowania są ważną częścią sportu surfingowego. W zależności od wielkości i częstotliwości fal, mogą one być zabawne lub niebezpieczne. Surferzy muszą być w stanie pływać na tych falach, nie rozbijając się ani nie doznając obrażeń. Jeśli więc myślisz o rozpoczęciu surfowania, musisz poznać różne rodzaje fal.

Fala to duża fala, która nadchodzi z otwartego oceanu i rozbija się na wybrzeżu. Istnieją cztery rodzaje fal. Generalnie najlepszy do surfowania jest silny swell gruntowy.

Innym rodzajem swellu jest swell wiatrowy. Powstaje, gdy lokalne wiatry wieją z oceanu na linię brzegową. Rozkołysy wiatrowe są zwykle mniejsze i mniej zorganizowane. Są też bardziej poszarpane. Tego typu fale zazwyczaj nie są zbyt interesujące dla surferów.

Innym typem fali jest fala zatapiająca. Ten rodzaj fal może być tworzony przez stromy podwodny klif. Fale te mogą również powstawać, gdy morze porusza się mniej niż normalnie. W takim przypadku woda może być płytka.

Łodzie do przepłynięcia przez Swellies

Przepłynięcie przez Swellies nie jest dla osób o słabym sercu. Chociaż prąd pływowy jest stosunkowo szybki, jest niebezpieczny i może nie być odpowiedni dla wszystkich typów jednostek. Aby zminimalizować ryzyko, statek nie powinien wchodzić do cieśniny później niż godzinę przed odpływem.

Najbardziej praktycznym sposobem wejścia do Swellies jest kanał Swelly Rock. Znajduje się on w pobliżu dolnego końca Ynys Benlas. Nie zaleca się zapuszczania zbyt daleko w górę rzeki, ponieważ skały mogą stać się zbyt niebezpieczne. Niemniej jednak najlepszym momentem na przepłynięcie przez cieśninę jest niski wiosenny przypływ.

Przez większość czasu przepłynięcie przez Swellies to bułka z masłem. Jeśli tylko będziesz przestrzegać kilku podstawowych zasad, podróż powinna być bezpieczna i przyjemna. Jedną z nich jest uważanie na podwodne mielizny.

Używanie odpowiedniego wskaźnika pływów również może pomóc. Zgodnie ze znaną lokalną praktyką, statek rozpoczyna rejs w kierunku przeciwnym, gdy ostatnia powódź płynąca z północnego wschodu osiągnie swój nadir, czyli około dwudziestu minut przed spowolnieniem. Mając dobry wskaźnik pływów, statek może oczekiwać, że przekroczy Swellies w ciągu godziny lub dwóch od momentu spowolnienia.

Oceń artykuł: Czego nie lubią pędraki?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy