ZdrowieCo to jest bostonka?

Co to jest bostonka?

Przez Redakcja

Boston jest kulturalnym i finansowym centrum Nowej Anglii. Jest też stolicą stanu Massachusetts. Jest 24. miastem w Stanach Zjednoczonych pod względem liczby ludności.

Rulka bostońska

Rulka bostońska to wersja sushi, w której zamiast surowej ryby używa się gotowanych krewetek. Zawiera różne składniki, takie jak awokado, ogórek i ikrę ryby latającej. Niektóre restauracje podają nawet biały ryż zamiast brązowego. Ten przepis na sushi jest świetną alternatywą dla tradycyjnego sushi.

Przyrządzając rolkę bostońską, musisz mieć pewność, że wybierasz najlepsze składniki. Jeśli planujesz zrobić dużą ilość, możesz rozważyć lodowato zimną kąpiel, aby uniknąć zepsucia. Upewnij się też, że składniki są świeże i chrupiące.

Krewetka jest jednym z najpopularniejszych składników bułki bostońskiej. Jest bogaty w białko i witaminy. Jednak jest też bardzo kaloryczny. Dlatego powinieneś jeść je tylko z umiarem.

Boston Butt

Boston butt to popularny kawałek wieprzowiny używany w grillach na całym Południu. Jest to idealne mięso na większe spotkania, takie jak przyjęcia czy święta, i doskonale nadaje się do robienia kanapek z pulled pork.

Tradycyjnie, Boston Butts są sprzedawane z kością. Można je jednak sprzedawać także z usuniętą kością. Nie są one naturalnie delikatne, a długie gotowanie sprawia, że stają się bardziej miękkie.

Jelita bostońska jest zwykle przycinana tak, by miała mniej niż cal tłuszczu. Oznacza to, że są mniej podatne na przypalenia lub wysuszenie podczas gotowania na dużym ogniu. Są też łatwe do przyrządzenia na grillu.

Marynowanie przed przyrządzeniem powinno trwać jeden dzień. Możesz je natrzeć zwykłą suchą przyprawą lub dodać płynnego dymu dla dodania smaku.

Boston Rocker

Bostoński rocker to bardzo fantazyjny drewniany fotel bujany. Ma wysokie wrzecionowate oparcie, duże siedzisko i finezyjnie toczone nogi. Tradycyjnie był wykonany z drewna sosnowego lub dębowego i często był malowany na czarno. Nowoczesne wersje są wykonane z twardego drewna, takiego jak orzech i mahoń. Są też dostępne w wielu stylach i wzorach.

Bujak bostoński był modny w połowie XIX wieku. Jednym z pionierów był Lambert Hitchcock, producent z Connecticut. Mimo że jego firma zakończyła działalność w 2006 roku, odrodzony Still River Antiques odrestaurował niektóre z jego najlepszych egzemplarzy.

Bujaczek bostoński nie jest może najwygodniejszym krzesłem, ale ma swoje zalety. Po pierwsze, był pierwszym modelem produkowanym na skalę masową.

Boston Cooler

Boston Cooler to słodki, kremowy napój przygotowany z piwa imbirowego Vernors i lodów waniliowych. Jest to klasyczny przysmak ze Środkowego Zachodu.

Pomimo że jest to podstawowy produkt w Detroit od ponad 45 lat, jego początki są nieco mgliste. Niektórzy twierdzą, że nazwa pochodzi od bulwaru bostońskiego w Detroit, a inni, że od fontanny znajdującej się w sklepie Dr. Vernora.

Prawdą jest jednak, że Boston Cooler nie ma bezpośredniego związku ze słynnym ciastem z cukrem z Hoosier. Powstał pod koniec XIX wieku w Massachusetts, a następnie rozprzestrzenił się na cały kraj.

Jeden z pierwszych przepisów na współczesny Boston Cooler został opisany w Detroit Free Press w 1924 roku. Jeden z czytelników przedstawił w gazecie przepis na letni napój.

Szejker do koktajli

Kiedy chcesz zrobić koktajl, musisz użyć shakera. Obecnie na rynku dostępnych jest kilka rodzajów shakerów do koktajli.

Jednym z najbardziej popularnych jest shaker bostoński. Ten dwuczęściowy shaker jest idealny do mieszania napojów, w których jest dużo ruchu. Jego konstrukcja pozwala na lepsze napowietrzenie, co pomaga w mieszaniu składników.

Innym popularnym shakerem jest shaker Cobbler. Te shakery łatwiej się czyści i są popularne wśród japońskich barmanów. Są też łatwe w użyciu. W odróżnieniu od shakera bostońskiego, shaker Cobbler ma wbudowane sitko.

Pierwszym typem shakera do koktajli był po prostu blaszany kubek. Pewien karczmarz używał tego typu shakera do mieszania drinków dla swoich gości. Odkrył jednak, że usta jednego pojemnika były mniejsze niż drugiego.

Oceń artykuł: Co to jest bostonka?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy